GraGrand Theft Auto 3
Genre(s)Akcja, Pierwszoosobowa strzelanka
DeweloperRockStar North
WydawcaRockStar Games
Data wydania22 października 2001 r

Click the download button to be redirected to the GTA 3 download page. That will allow you to get the game from the fastest possible available server.

Pobierz Grand Theft Auto III bezpośrednio z serwera chmury Google Drive. To pozwoli ci uzyskać najszybszą prędkość pobierania gdziekolwiek jesteś i rozpocząć grę jak najszybciej! Pobieranie GTA III (3) jest całkowicie bezpłatne, które możesz zainstalować i grać bez końca!

Game requirements

Minimum

 • System operacyjny: Windows XP (SP2).
 • Procesor: Intel Pentium IV / AMD Athlon 800 MHz.
 • RAM: 512 MB.
 • Karta graficzna wideo: 256 MB pamięci wideo kompatybilnej z DirectX 8.1.
 • Karta dźwiękowa: Urządzenie dźwiękowe kompatybilne z DirectX 8.1.
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 2.5 GB.

Zalecana

 • System operacyjny: Windows 7 lub powyżej.
 • Procesor: Intel Pentium IV / AMD Athlon 800 MHz (lub lepszy).
 • RAM: 2 GB.
 • Karta graficzna wideo: 1 GB pamięci wideo lub lepiej kompatybilna z DirectX 8.1.
 • Karta dźwiękowa: Urządzenie dźwiękowe kompatybilne z DirectX 8.1.
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 5 GB.

O grze

Grand Theft Auto III (GTA 3 lub GTA III) to otwarta gra akcji przygodowa stworzona przez DMA Design i wydana przez Rockstar Games. Grand Theft Auto III został wydany 22 października 2001 roku na PlayStation 2, 20 maja 2002 roku w wersji na PC oraz 31 października 2003 roku na konsolę Xbox. Również w 2011 roku ukazała się rocznicowa wersja dla platform mobilnych.

Jest to piąta gra z serii Grand Theft Auto i pierwsze duże dzieło od Grand Theft Auto 2. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym mieście Liberty City. Liberty City, którego prototypem jest Nowy Jork. Fabuła GTA 3 kontynuuje GTA San Andreas: bohater gry Claude. Claude) przeżywa strzelaninę i szybko odnajduje się w świecie gangów, przestępczości i korupcji.

GTA 3 to prawdziwie legendarny projekt gier komputerowych, który w pewnym momencie zdobył ogromną liczbę nagród i nagród, ale pomimo dekady od premiery, nawet dziś ma nierealistyczny sukces i będzie w stanie zadowolić nawet najbardziej wyrafinowanego gracza. Główną cechą charakterystyczną wiązki jest ogromny otwarty świat i całkowicie nieliniowa fabuła.

W projekcie gry masz prawo robić, co chcesz, nie myśląc o niczym. Tutaj masz możliwość przejść przez misje, zwiększenie swojej władzy, lub po prostu stworzyć chaos na ulicach miasta.

Rozgrywka GTA 3

Zacznijmy od tego, że jest to pierwsza trójwymiarowa (3D) gra słynnej serii firmy Rockstar. Wydarzenia rozgrywają się w mieście Liberty City, tak podobnym do Nowego Jorku. Poruszać się po jego przestrzeniach można swobodnie, a poza tym na każdej taczki, ale nie kupić za uczciwie zarobione pieniądze, ponieważ chodzi o działalność przestępczą.

Główny bohater

Sztuką jest to, że podczas rozmów wszystkie postacie z gry nazywa bohatera po prostu “Guy”. Jednak w GTA San Andreas dowiedzieliśmy się, że nazwa tej brunetki z niezwykłym zezem to “Claude”. Jest zahartowanym przestępcą, a także Donjuanem. Miłosne intrygi sprawiają, że jego życie jest jeszcze bardziej ryzykowne.

Claude jest przestępcą, który niedawno przybył do Liberty City ze swoją dziewczyną Cataliną, którą poznał w San Andreas w 1992 roku. Po obrabowaniu banku Catalina zdradza Claude’a i dołącza do kolumbijskiego kartelu.

Scena z gry

Akcja gry rozgrywa się na początku 2000 roku w metropolii Liberty City. To miasto od dawna podzielone na strefy wpływów przez kilka grup mafijnych, między którymi co jakiś czas dochodzi do krwawych potyczek. Tak się złożyło, że podczas nalotu na brzeg głównego bohatera gry, najemnika jednego z gangów, zdradził, tylko cudem udało mu się utrzymać przy życiu.

Swoją podróż rozpoczynasz od napadu na miejscowy bank, gdzie szybko okazuje się, że jeden z twoich wspólników i dziewczyna w niepełnym wymiarze godzin miał zupełnie inne plany kradzieży pieniędzy. W rezultacie główny bohater otrzymuje główną “cześć” od swojej dziewczyny i pozostaje opuszczony do pewnej śmierci w jednej z brudnych alejek miejskich.

Jednak zakrwawione ciało w czasie zostaje odkryte przez policję, która wysyła nasze nowe alter ego do najbliższego szpitala. Następnie wszystko jest zgodne ze zwykłym scenariuszem, sądem, kajdankami, więzieniem.

Na szczęście nigdy nie udało mu się dotrzeć na miejsce aresztu. Furgonetka, zaprojektowana, aby zabrać głównego bohatera do jednego z więzień, znajduje się pod ostrzałem bandytów. Co nie jest wielką szansą na ucieczkę?

Teraz ma tylko jeden cel, aby zemścić się na wrogach, dopóki to straszne miasto nie złamał go całkowicie. Lokalni szefowie potrzebują jego usług, skorumpowanych policjantów i gangów ulicznych. Przygotuj się więc do adaptacji w warunkach bezlitosnego “Miasta Wolności”, które podda się tylko najsilniejszemu i najbardziej szalonemu bandytowi z szerokiej drogi w GTA 3.

Stacje radiowe

GTA III prezentuje około trzech i pół godziny materiału radiowego. Twórcy wprowadzili szeroką gamę muzyki, aby odtworzyć prawdziwe poczucie przełączania się między stacjami radiowymi odzwierciedlającymi kulturę “kina gangsterskiego” przenikającego grę.

A talk show i komentarze DJ-ów dodają skrętu i odzwierciedlają “unikalny widok amerykańskiego życia”. Dan Hauser opisał to jako “bardzo ikonoklastyczny widok Ameryki”. Zespół wezwał prawdziwych DJ-ów do przedstawienia tych, którzy są odtwarzane w radiu.

W tym samym czasie scenarzyści napisali niezwykłe wiersze dla DJ-ów, osiągając efekt “wielu słów i małego sensu”. Dyrektor muzyczny Craig Conner zawarte w grze wszystkie elementy stacji radiowych – muzyka, reklama, talk show, aż do emblematów stacji radiowych.

Funkcje Grand Theft Auto 3

Powrót w czasie, gra ma zbyt wiele funkcji, które uczyniły go najlepszą grą na swoim czasie! Jednak w dzisiejszych czasach wraz z rozwojem świata gier, GTA 3 ma mniej zalet, ale nadal na pewno warto grać! Oto kilka funkcji, które z pewnością ci się spodobają!

 • Mapa gry Liberty City jest całkowicie otwarta dla Ciebie. Możesz odwiedzić dzielnice Brooklynu i Manhattanu, które są replikami dzielnicy Nowego Jorku. Miasto jest podzielone na dwie części, dwie wyspy. Z transportu wodnego jest dostępny dla szybkiej podróży wody.
 • Każda misja jest wyjątkowa i ma swój własny poziom złożoności. Kogo Claude nie spotka, będzie musiał zmierzyć się z japońską, chińską mafią, a nawet afroamerykańską grupą przestępczą.
 • Nie musisz zabijać kogoś przez cały czas. Możesz zarabiać pieniądze jako taksówkarz lub strażak, sprzedawca lodów. Istnieje możliwość nawet dostać pracę w policji, niezależnie od jego kryminalnej przeszłości.
 • Ilość transportu jest niesamowita. 49 unikalnych samochodów, kilka łodzi i jeden samolot. W transporcie można włączyć radio, z wieloma stacjami o różnym kierunku muzycznym.

Informacje o mapie gry

Akcja GTA 3 rozgrywa się w Liberty City, który został oparty na Nowym Jorku, w tym samym czasie zawiera elementy innych amerykańskich miast. Liberty City jest podzielony na wiele obszarów i składa się z trzech wysp: Portland Island, Staunton Island i Shoreside Vale lub, jak to jest również nazywane Coastal Valley lub Shoreside Vale. Trzy wyspy są stosunkowo podobne do Brooklynu, Manhattanu i Staten Island, odpowiednio.

Wyspa Portland

Jest to stary obszar przemysłowy, gdzie mieszka większość ludności pracującej, a rodzina mafijna Leone, Triady i gang uliczny Diablos szaleją.

Tutaj dostaniesz się do doków, magazynów, fabryk, rynków, garaży, Dzielnicy Czerwonych Latarni, a także znajdziesz kilku przydatnych dostawców. Jest domem dla dziwki, pimps, pracowników, dokerów, polityków i innych szumowiny społeczeństwa. Portland jest miejscem, gdzie kwitnie przestępczość i zasady mafii. Ale teraz Triady próbują przejąć nad nim kontrolę i od kilku miesięcy są w stanie wojny z mafią. Krótko mówiąc, odważny obszar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyspa Staunton

To jest dzielnica biznesowa. Tutaj bogaci wydają pieniądze, kupują luksusowe rezydencje i jeżdżą prestiżowymi samochodami. Siedziba Yakuzy, Yardi i kolumbijskiego kartelu.

To centralna dzielnica biznesowa mapy Grand Theft Auto 3. Miejsce, w którym dokonywane są największe transakcje, ogromne pieniądze i potężni i zamożni biznesmeni dominują. W ciągu dnia dzielnica roi się od przedsiębiorców, którzy są gotowi sprzedać własną matkę za 10 dolców, prowadzą oferty wewnętrzne i biorą łapówki. W nocy jest ciemno, opustoszałe i bardzo niebezpieczne.

Shoreside Vale

To jest przedmieścia Liberty City. Bogaci mieszkają tu wraz z klasą średnią i gangami. Znajduje się tu również międzynarodowe lotnisko Francis. Lokalne gangi: Southside Hoods i kolumbijski kartel.

Shoreside Vale to błogość i spokój na Przedmieściach Liberty City. Schronienie najbardziej wpływowych gangsterów jest pełne różnych basenów, ogrodzeń, podwórek, garaży, sieci do koszykówki i gangów ulicznych.

Jest zbudowany z żałosnych rezydencji z wysokimi murami i uzbrojonych strażników, chroniąc własność przed gangami znudzonych nastolatków, którzy szukają jakiegokolwiek zawodu, aby zdywersyfikować ich nędzne istnienie. Rasa psów i furgonetek stworzyć wrażenie spokoju na przedmieściach, ale nie oszukują siebie. Przemoc i korupcja panują w każdym domu.

GTA 3 Główne postacie

Większość postaci z gier GTA 3 została stworzona przy użyciu technologii motion capture w wynajętym studiu w Brooklyn Naval Shipyard, podczas gdy proces był ograniczony przez pewne ramy techniczne. Początkowo ruchy bohaterów miały być kinowe, ale w rzeczywistości modele trójwymiarowe znacznie zniekształcają ten pomysł.

Ze względu na różnorodność konstrukcji pojazdu, animacja procesu prowadzenia samochodów przez postacie niezwiązane z grą okazała się trudnym zadaniem dla zespołu. “Dziesiątki różnych animacji musiały zostać połączone, a klatki kluczowe w kodzie musiały zostać zmienione”, mówi inżynier oprogramowania Alan Campbell. Dla większej wydajności, deweloperzy używali różnych kątów podczas fotografowania poszczególnych fragmentów wideo gry.

Zespół starał się osiągnąć najbardziej “naturalny” głos działający, co również powodowało trudności, ponieważ wielu aktorów “wierzyło, że ponieważ gra wideo jest tworzona sztucznie, a lektor powinien być również rodzajem animacji”, wyjaśnia reżyser Navid Honsari.

Nazwa głównego bohatera gry (Claude) aż do jego pojawienia się w Grand Theft Auto: San Andreas nie jest nigdzie wymieniona. Przez cały mecz główny bohater nie mówi. Zespół nie dał Claude’owi “głosu” w pierwszej kolejności, ponieważ w stosunku do innych zadań “nie wydawało się to poważnym problemem”, a także częściowo po to, aby umożliwić graczom identyfikację z głównym bohaterem.

Catalina

Catalina jest dziewczyną Claude’a, pochodzi z nim w Liberty City w 2001 roku. Para postanawia okraść bank, po czym Catalina zostawia swojego chłopaka na śmierć, strzelając mu w plecy.

Miguel

Miguel jest członkiem kolumbijskiego kartelu, nowym wspólnikiem Cataliny, który pomaga jej uciec po napadzie na bank, a teraz często można je zobaczyć razem.

Salvatore Leone

Salvatore Leone jest Don rodziny Przestępczości Leone, ojciec Joey Leone, mąż Marii Latore i właściciel Leone Gentlemen’s Club w St Mark’s na Portland Island, który jest również jego rezydencji.

Najnowsza wersja gry się zmienia

Przed premierą oryginalna wersja gry przeszła szereg zmian. Modyfikacja jest integralną częścią procesu tworzenia gry, ale zmiany w GTA 3 nastąpiły w czasie ataków z 11 września, co sugeruje, że zmiany były pod wpływem tych wydarzeń.

19 września 2001, Rockstar zgłosił trzytygodniowe opóźnienie w wydaniu gry, powołując się na ataki jako czynnik, który przyczynił się do opóźnienia. “Każdy miał znajomego lub krewnego, który został dotknięty przez te wydarzenia”, mówi były dyrektor generalny dystrybutora gier wideo Take-Two Interactive.

9/11 Grand Theft Auto 3 Zmiany

Po wydarzeniach z 11.09. zmienił się projekt radiowozów w grze. Oryginalny biało-niebieski design, przypominający nowojorskie radiowozy, zmienił czarno-biały design używany również przez amerykańskie służby policyjne, takie jak Los Angeles i San Francisco. Drobne zmiany zostały wprowadzone w rozmowach radiowych, repliki pieszych; wykluczył również misje związane z terroryzmem i zmienił trajektorię samolotu, aby uniknąć kolizji z wieżowcami.

Inne ważne zmiany

Jedną z najważniejszych zmian w grze było usunięcie postaci Darkela, rewolucjonisty, który starał się podważyć gospodarkę miasta.

Kiedy w grze znaleziono odniesienia do Darkela, pojawiły się sugestie, że postać była w jakiś sposób powiązana z wydarzeniami z 11. Według niektórych doniesień, uczniowie byli początkowo obecni jako piesi, chociaż Rockstar odrzucił takie pogłoski jako “nonsens”.

Rockstar Games powiedział, że po wydarzeniach z 11/09, tylko 1% gry się zmieniło. A największym z nich była okładka. Zespół zrozumiał, że oryginalna okładka gry, przeznaczona do sprzedaży w Europie, była “nadmiernie sztywna” po 11.09, a zatem została zmieniona na nową, której projekt stał się “stylem marki” serii.

Sam Hauser twierdzi, że nowa okładka została wynaleziona w ciągu jednego wieczoru i została natychmiast wybrana zamiast starej. Okładka powstała w duchu filmów z lat 60., takich jak Thomas Crown’s Scam (1968).

Wniosek

Nawet jeśli wiele gier ma dziś znacznie lepszą grafikę, Grand Theft Auto 3 (GTA3) nadal jest jedną z najczęściej granych i pobieranych gier na całym świecie. To ze względu na popularność zdobytą podczas pierwszego wydania i niesamowitą rozgrywkę, którą warto wypróbować nawet dzisiaj. Kliknij przycisk pobierz w górnej części strony i mieć fajne doświadczenie w jednej z najlepszych gier komputerowych w historii!